Arhiva
Tags
- 24 of December
- Austria
- autumn
- Birmania
- birthday
- blog
- blogs
- books
- Casablanca
- cats
- Christmas
- concerte
- concerts
- depeche mode
- food
- gotan project
- heat
- holiday
- home
- karaoke
- leapsa
- life
- love
- Mac
- ME
- memories
- Mika
- money
- movies
- music
- party
- personal
- Pink Martini
- relationship
- relationships
- ski
- spring
- summer
- tired
- travel
- Vama Veche
- wedding
- weekend
- work
- Xmas
Meta
Monthly Archives: March 2010
Leapsa culinara
In timpul calatoriei la Praga (miercuri – sambata), Joe m-a atentionat ca m-a onorat cu o leapsa culinara. Despre cele sapte pacate culinare ale mele ar trebui sa vorbesc, ceea ce mi se pare foarte complicat, nu de alta dar … Continue reading
Silence!
Nu mai vreau sa aud nimic Nu mai vreau sa aflu fara sa vreau informatii de care nu am nevoie Nu mai vreau sa fiu bombardata cu dorinte, cerinte, nevoi, intrebari, probleme Nu mai vreau decat tacere in jur Sa-mi … Continue reading
Posted in aberatii
Leave a comment
Misto
Prietena mea Roxana a nascut azi o fetita. Pe la ora 4 dupa-masa, asa. La 8.30 seara vorbeam cu ea la telefon. Mi se parea incredibil ca e asa de normala dupa ce a trecut printr-o nastere, ma asteptam sa … Continue reading
Noul meu drog
Se numeste “Heroes”. Credeam ca nu sunt genul sa ma uit la acest gen de seriale, insa asta m-a prins ceva de speriat. Aseara am stat pana tarziu si-mi ziceam “episodul asta si gata”. Insa nemernicii aia au un stil … Continue reading
Painea de sambata asta
Imi propusesem acum o vreme sa ma apuc sa-mi fac singura painea, dupa ce intr-o dupa-masa, la supermarket, nu am stiut ce sa-mi iau. Nu gaseam o paine simpla alba. Toate aveau tot felul de emulgatori, conservanti, emulsificatori si alte … Continue reading
Schimbarea
Mi-au zis mie astroloagele astea pe care le consult cel putin o data pe saptamana ca e vremea schimbarilor pentru mine. Ei bine, iata ca s-a intamplat. Am schimbat tema blogului:D. Cu ajutorul nepretuit al lui Victor, evident, care mi-a … Continue reading
The Alice in me
Cred ca fiecare om are in el, in diverse forme, o Alice in wonderland. Cand suntem mici, Alice asta din noi e mult mai activa, e vie si sanatoasa, calatoreste mult si nu i se pare nimic ciudat. Pe masura … Continue reading