Monthly Archives: April 2010

Marea zugraveala

De luni incolo ma asteapta o luna de calvar. Toata casa intra in reparatii si nici nu vreau sa ma gandesc la tonele de praf adunate, la cutiile stivuite unele peste altele in care n-o sa mai stiu ce e … Continue reading

Posted in aberatii | Leave a comment

Cincinalul Mika

“Fata” mea implineste azi 5 ani:). Si-i dedic acest post ca sa ma revansez cumva fata de ea. Pentru ca mi-am dat seama, plimbandu-ma prin arhiva blogului, ca am vorbit tarziu de ea, abia atunci cand am sterilizat-o, prin decembrie … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged , | 5 Comments

Partons vite

De sambata tot ascult melodia asta. Si-mi place tare. of… viata e in alta parte, parca

Posted in hmmm | Tagged , | Leave a comment

My name is Richard

Asa zice Google Translate. Un prieten a incercat sa-mi traduca numele in engleza si imediat ce a scris “miruna” a aparut la traducere “richard” :)). So please, from now on, just call me Richard.

Posted in aberatii | 2 Comments

Easter again

E sambata, ora 11.00 a.m. N-am facut curatenie, n-am rosit oua, n-am cumparat nimic. Mi-e asa de lene incat nu doresc sa ma misc deloc. Din reflex m-am logat pe messenger, desi asta e cel mai mare dusman al organizarii … Continue reading

Posted in aberatii | 1 Comment