Monthly Archives: October 2010

Oamenii stresati si relatiile lor

Dupa ce am avut un soc, acum ceva vreme, cand am realizat ca lumea nu mai danseaza bluesuri prin cluburi, acum m-a lovit alta revelatie: e si mai complicat sa ai o relatie, mai ales sa o incepi, daca esti … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged , | 7 Comments

On mute

Zilele astea cred ca muza mea m-a parasit. S-o fi plictistit si ea, probabil, sa ma inspire, sa ma incante si sa ma amuze cu diverse idei nastrusnice, numai bune de pus pe blog, iar eu s-o ard cu nesimtire … Continue reading

Posted in aberatii | 5 Comments

The ski season

Nu mai e foarte mult si ma duc sa schiez. Culmea, pana acum nu asteptam momentul asta, insa am inceput sa visez cum zbor pe partii, cum nu mi-e frica de orice mi s-ar intinde in fata, cum ma misc … Continue reading

Posted in aberatii | 2 Comments

Eat Pray Love – The Movie

La invitatia Hotcity si prin amabilitatea celor de la CinemaCity, am ajuns aseara in sfarsit sa vad “Eat Pray Love”. Nu citisem cartea, desi Joe mi-o promisese acum vreun an parca, si auzisem tot felul de lucruri amestecate despre ambele. … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 9 Comments

Blonde versus brunette

Dragi oameni care ma cititi, Va rog sa-mi acordati putina atentie ca am o problema importanta de dezbatut. Eu doresc sa-mi schimb culoarea parului. Sunt bruneta acum, asa am fost toata viata, si as vrea sa am o culoare mai … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , | 17 Comments

Teritoriale

Barbatii din viata mea isi marcheaza teritoriul around me intr-o maniera tehnologica. Cel putin astia din ultimii 10 ani or so. Sa va explic: Imi cumpar primul PC, nu ma intrebati configuratia ca nu mai stiu. Prietenul meu de atunci … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged , | 9 Comments

Morcheeba evening

MI-am luat bilet pe ultima suta de metri. Credeam ca nu o sa mai ajung, dar am decis ca-mi plac prea mult sa-i ratez. Si am avut dreptate, am avut momente cand eram parca transportata in trecut si vedeam cu … Continue reading

Posted in concerte | Tagged , | 4 Comments

Autumn is not that bad

… after all. In afara de motivul recurent al vietii mele de dupa 2001, nostalgia dupa acel 1 octombrie cand incepea scoala, pana acum am urat toamna pentru ca insemna sfarsitul verii, care vara e de obicei misto, aventuroasa, easy … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 1 Comment