Arhiva
Tags
- 24 of December
- Austria
- autumn
- Birmania
- birthday
- blog
- blogs
- books
- Casablanca
- cats
- Christmas
- concerte
- concerts
- depeche mode
- food
- gotan project
- heat
- holiday
- home
- karaoke
- leapsa
- life
- love
- Mac
- ME
- memories
- Mika
- money
- movies
- music
- party
- personal
- Pink Martini
- relationship
- relationships
- ski
- spring
- summer
- tired
- travel
- Vama Veche
- wedding
- weekend
- work
- Xmas
Meta
Monthly Archives: May 2011
Skirtbike, marea bicicleala
Ieri am iesit cu fetele cu bicicleta. Si cand spun fetele, sa nu va inchipuiti ca e vorba doar de doua trei, ci de zeci de fete in rochii/fuste, pe biciclete dragute si cu flori prinse de ghidon. Ne-am plimbat … Continue reading
“Capriciile” lui Paganini
Pe 19 mai am avut norocul, ca nu pot sa-i zic altfel, sa fiu cea care a castigat (prin tagere la sorti!) doua bilete la “Turneul Stradivarius” la un concurs pe blogul Cristinei Bazavan. M-am mirat foarte ca am castigat, … Continue reading
De pe alta planeta
De fiecare data cand plec din Bucuresti undeva la tara sau la munte, mi se intampla ca atunci cand ma intorc sa ma simt picata din alt univers. Asa si azi. Am fost vreo 3-4 zile la tara, undeva unde … Continue reading
Atletii after hours
Joia trecuta mi-am luat avant si m-am dus la Puma Social Party, alaturi de alte cateva prietene blogosferice. Si dupa ce ne-am dat coate ca am intrat in acelasi timp cu Hagi si stateam la o masa lipita de cea … Continue reading
Cine tine scorul?
Caci joi o sa ma transform intr-un after-hours athlete la petrecerea Puma Social. Conceptul de “after-hour athlete” are legatura de fapt cu competitia. Cu spiritul de competitie, mai exact, si cu toti acei care inca se joaca, intr-un fel sau … Continue reading
Leapsa cu cititul
Ruxa ma provoaca din nou, cum numai ea stie, sa aleg o carte din biblioteca mea pe care sa o dau cuiva mai departe. Mi-e greu sa ma despart de carti, desi nu mai citesc ca inainte. Abia acum, de … Continue reading
One moment in time
Am ramas un pic in urma cu scrisul, ma scuzati. Am cam fost ocupata cu viata asta, are momente tumultoase si clipe de liniste, iar atunci cand pot, caut liniste ca sa ma pot auzi. Iar leapsa de la Costin … Continue reading
2%
Pornesc de la ideea ca toti cei care ma citesc stiu ca pot redirectiona 2% din impozitul pe venit catre diverse fundatii sau organizatii pe care decid sa le sustina. Si sper ca o si faceti, e pacat sa-i lasati … Continue reading