Monthly Archives: December 2011

Anunt

Dragii mei, In ultimele zile ale lui 2011 o sa fiu cam offline. Am plecat putin din lumea agitata in care traiesc si sper sa-mi gasesc linistea si niste zapada buna de ski prin muntii locali. Asa ca ma grabesc … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 2 Comments

33

Am ajuns pana aici, la varsta asta. Nu e ca si cum e vreun turning point in ea, e insa in capul meu, de ceva vreme, un schimb de greutate de pe un picior pe altul, ca atunci cand stai … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 3 Comments

Trebuie

O sa declar razboi acestui cuvant. Il urasc. Vreau sa dispara, sa nu-l mai aud niciodata. NU, nu trebuie nimic. Nu trebuie sa fii intr-un loc care nu-ti place, doar pentru ca asa e rational. Nu trebuie sa construiesti ceva … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 4 Comments

La teatru, ca-n viata

Mi se intampla in ultima vreme ca viata sa imi dea fix ceea ce am nevoie, atunci cand am nevoie. Si nu contenesc sa ma mir de aceste mici “coincidente” si sa ma bucur de ele pentru ca am senzatia … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged , , | Leave a comment

Mamaitza

Da, Robi, acum poate ca poti sa-mi zici asa de-a dreptul:)). Nu de alta, dar m-am reapucat de tricotat si cusut:))). Printre lucrurile care-mi faceau placere cand eram mica erau si indeletnicirile astea destul de raspandite in familia mea: tricotat, … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 4 Comments

Scary

Ieri am auzit, a nu stiu cata oara in ultima vreme, ca un om in puterea varstei a facut accident cerebral. Am auzit de altii si mai tineri, pe la vreo 33-35 de ani, care au facut infarct si au … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | Leave a comment

Les enfants qui s’aiment

Azi mi-am adus aminte de poezia asta. Am invatat-o cand eram in liceu, adica taman la timpul potrivit, si mereu mi s-a parut ca e in ea o muzica secreta din care primesti doar asa, un hint, insa repetand-o la … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , | Leave a comment

Dor de duca

Stau de o vreme si ma tot chibzui cum sa fac sa plec in lume. Ma bantuie gandul asta ca n-am vazut mai nimic din lumea asta mare si ca, atat cat am viata pe pamantul asta, macar sa vad … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 8 Comments

Siempre me quedara

Imi place clipul asta foarte mult. Melodia e mai veche, o gasiti cu tot cu versuri la Costin pe blog. “el tiempo todo calma”

Posted in LoveLife | Tagged | 2 Comments

A nimanui

Cred ca una din cele mai nasoale senzatii pe care le ai dupa o anumita varsta e aia ca esti a nimanui. Ca nu ai un rost in viata de care sa te atarni, ca umbli asa, suflet singur prin … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged | 3 Comments