Monthly Archives: January 2010

Mi-e friiig

Las’ ca-i frig afara… asta stim si intelegem, si eu si pisica. E iarna si e normal sa fie frig. Sa fie zapada (asa m-am bucurat ca a nins mult anul asta!), sa fie gheata.. n-am nici o problema cu … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 5 Comments

prima leapsa – back to 6th grade

M-am procopsit cu o leapsa de la Maldita. Fiind prima pe anul asta, zic sa nu o ocolesc, mai ales ca m-a atentionat si pe messenger. + As vrea sa-mi mearga bine tot anul si sa nu mi se faca … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 3 Comments

back

Mda, and not happy about it. Nu de alta, dar fix in ultima zi ajunsesem si eu sa depasesc pragul al doilea al fricii si zburam cu incredere pe o partie rosie pe care nu m-as fi dat nici moarta … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , , | 1 Comment

Maine plec. La ski

De data asta sper sa schiez cu adevarat, nu ca anul trecut cand am invatat cu greu si am schiat prea putin. Mai ales ca acum prietenii si colegii mei m-au cadorisit cu o frumoasa pereche de schiuri de ti-e … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , , | Leave a comment

…. and a Happy New Year!

Revelion relaxat ca asta demult n-am mai avut. Nici o problema cu vestimentatia, cu transportul, cu.. nimic, practic. Ne-am dus la noi “acasa”, adica in Que Pasa. Tema de anul asta a petrecerii a fost hippie:) (ca sa intelegeti what’s … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged , | 3 Comments