Monthly Archives: December 2009

Decada vietii

Ultimii mei 10 ani au fost si cei mai importanti so far. Pe scurt: 2000 – inca in facultate. in toiul celei mai lungi relatii din viata mea. Pe atunci stateam cu o fata intr-o garsoniera langa Liceul Hasdeu, mergeam … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 1 Comment

2009 – end

– n-am invatat sa inot – nu mi-am luat carnetul de sofer – nu am terminat casa de la tara (nu era in plan, insa in 2010 tare mi-e teama c-o sa-mi fie tare greu sa o termin) – m-am … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , | 4 Comments

Cum am ars slanina pe 22 decembrie 1989

(asta e un post meant to be published some days ago. n-am mai apucat, asa ca il public acum) In anul de gratie 1989, pe vremea Revolutiei, eram la mine la tara impreuna cu bunica-mea. Plecasem numai noi doua ca … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged , | 1 Comment

Evil gifts

In caz ca nu stiti ce sa luati cado de Craciun unei persoane care poate adora the two evil pigeons, well, here it is: evil jewelry! Imi plac toate, trebuie sa recunosc, insa cerceii sunt favoritii mei:). Si bratara. Si … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , | Leave a comment

La Circa Financiara – Partea a II-a

Azi m-am dus sa platesc restul de bani. Lucky me, bani am avut de unde sa scot si coada de la Finante nu era asa de mare ca ieri. M-au scos din minti cateva chestii, insa: – o cucoana care, … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | Leave a comment

La Circa Financiara – Partea I

Primesc o somatie de la Finante care m-a bagat in sperieti: zicea in scrisoare ca ma vor executa silit daca nu platesc o suma. “Executare silita” = (in mintea mea) gata, imi iau tot ce am si ma arunca in … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged , | 2 Comments

wishlist – sus in dreapta:)

Mi-am dat seama ca uneori uit ce-mi doresc. Nu lucrurile mari, importante (cum ar fi my own beach bar in Insulele Canare or similar), ci astea mici, dar utile sau cu potential de mofturi. Asa ca am decis sa-mi fac … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 4 Comments

It finally snows

Oricat de mult as uri frigul, nu ma pot abtine sa nu ma bucur atunci cand ninge. As fi vrut chiar sa ninga si mai puternic, cu fulgi mai mari, sa simtim si noi ca e iarna. Adica daca e … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , , , , | Leave a comment

Revenind…

Ma scuzati ca am uitat de mine zilele astea. Am fost mai mult cu gandul la munca, asa ca n-am prea dat pe blog decat sa mai public cate un comentariu razlet. E ca si cum n-as mai fi dormit … Continue reading

Posted in concerte | Tagged , | Leave a comment

1st of December look

Multumesc de poze, Mihai!

Posted in hmmm | 4 Comments