Monthly Archives: March 2011

La Heineken Mansion

Sincer va spun ca nu aveam pretentia sa patrund in acest spatiu exclusiv masculin. Caci eu cred ca uneori e sanatos ca fiecare sa fie cu “a ma-sii”, sa nu ne calcam pe bombeuri. Dar pentru ca ocazia s-a ivit … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 4 Comments

Londra

M-am intors de ceva vreme de acolo, insa abia acum m-am putut aduna sa scriu despre calatoria asta. Care a fost interesanta si plina de neprevazut, dupa cum aveam sa constat mai tarziu. Am ajuns dimineata pe Luton, iar de … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged , | 2 Comments

Mars needs moms

Asa se numeste simpaticul asta de film la care m-am distrat aseara. E o animatie 3d, care pe ecranul de la Imax se vede minunat. Am fost acolo copii mari si mici si am ras deopotriva, iar uneori, in momentele … Continue reading

Posted in hmmm | 6 Comments

L’Oreal Infallible Brush – cum sa devii infailibila

Traim intr-o lume care nu asteapta dupa noi. Care ne cere sa preluam totul din zbor, sa fim mereu on the run, insa in acelasi timp sa fim perfecte, daca se poate. Si asa a aparut, intru salvarea noastra a … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | Leave a comment

Love story

Cred cu tarie ca exista povesti care nu trebuie lasate nespuse. Nu pentru ca ar avea o morala anume, nu pentru ca te-ar invata o lectie de viata. Pur si simplu pentru frumusetea lor, pentru ca s-au intamplat aievea si … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged , | 10 Comments

Gogol Bordello live

Nu se compara cu nimic din ce-am vazut pana acum. Au fost momente cand simteam ca vreau sa-mi ies din piele, corpul asta prea mic, care se misca prea incet, nu ma ajuta, nu era deloc pe masura trairii. Am … Continue reading

Posted in concerte | Tagged | Leave a comment

Cat de infidele suntem?

Am fost “lovita” de curand cu o intrebare destul de delicata. Fetele astea de la perfecte.ro, surorile noastre mai mici, voiau sa stie ce fac in situatia in care, in timp ce am o relatie, ma indragostesc de altcineva. There … Continue reading

Posted in LoveLife | Tagged , | 1 Comment

Cum ar fi daca

… mama mea ar fi prezenta online. De cativa ani, cred, ma bate la cap sa ii iau un calculator cu net, sa intre si ea sa vorbeasca cu mine, cu frati-mio, cu prietenele ei, sa vada si ea poze, … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged , | 7 Comments

Am obosit

Asa, brusc. Intre doua mailuri la care am raspuns cu telefonul lipit de ureche, amintindu-mi in acelasi timp de alte lucruri pe care trebuie sa le fac si incercand sa nu pierd din vedere ce e mai important, sa nu … Continue reading

Posted in aberatii | Tagged | 4 Comments

Buna! Ce faci?

“Acest film e despre noi toti, despre dragoste, coincidente si intalniri neasteptate”. E un film despre iubiri tinere, despre dragostea matura, despre mirajul indragostelilor virtuale. E o comedie romantica ROMANEASCA la care am ras cum demult nu mi s-a mai … Continue reading

Posted in hmmm | Tagged | 8 Comments